Tigers Tournament – Adult Division Schedules

0

Mens Masters Open Upper
Alhambra HS Large
Wed, 5/24
8:00 PM Old Skool – Seattle BTS vs Sport Court Blue Storm
9:00 PM Coaches vs Scrubs

Thurs, 5/25
6:00 PM Old Skool – Seattle BTS vs Coaches
7:00 PM Scrubs vs Sport Court Blue Storm

Fri, 5/26
6:00 PM Old Skool – Seattle BTS vsScrubs
7:00 PM Sport Court Blue Storm vsCoaches

Mens Masters Open Lower
Alhambra HS Large
Wed, 5/24
6:00 PM Lomelis vs Evergreen 40+
7:00 PM FOR Quicksilver Masters vs He>1

Thurs, 5/25
8:00 PM FOR Quicksilver Masters vs Evergreen 40+
9:00 PM Lomelis vs He>1

Fri, 5/26
8:00 PM HE>i vs Evergreen 40+
9:00 PM FOR Quicksilver Masters vs Lomelis

Mens Masters Classic
Bell HS
Tues, 5/23
6:30 PM (U) OCO Daimyo vs Bruins
7:30 PM (U) Cunning Runts vs Westside Tigers
8:30 PM (U) Slow Break vs Blubayou
8:30 PM (L) Sakae Sushi vs Black Gatos

Mens Masters Antique
Bell HS Lower
Tues, 5/23
6:30 PM FOR Rebels vs Ji Ji Force
7:30 PM Angry Nerds vs Dragons

Wed, 5/24
7:30 PM Ji Ji Force vs Angry Nerds
8:30 PM FOR Rebels vs Dragons

Thurs, 5/26
7:30 PM Dragons vs Ji Ji Force
8:30 PM FOR Rebels vs Angry Nerds

Mens Masters Seniors Upper
Alhambra HS Small
Wed, 5/24
8:00 PM Giants vs Moldy Oldies
9:00 PM One & Done vs All In

Thurs, 5/26
8:00 PM Giants vs One & Done
9:00 PM All In vs Moldy Oldies

Fri, 5/26
8:00 PM One & Done vs Moldy Oldies
9:00 PM Giants vs All In

Mens Masters Seniors Lower
Alhambra HS Small
Wed, 5/24
6:00 PM Cougars vs Hollenbeck Crew
7:00 PM Coast Produce vs O-Ji Sans

Thurs, 5/26
6:00 PM O-Ji Sans vs Cougars
7:00 PM Hollenbeck Crew vs Coast Produce

Fri, 5/26
6:00 PM Coast Produce vs Cougars
7:00 PM Hollenbeck Crew vs O-Ji Sans

Mens AA
ELAC Mens
Sat, 5/27
11:00 AM OC KO vs Pasadena Bruins
12:15 PM Icemen vs LA Dragons

Sun, 5/28
11:00 AM OC KO vs LA Dragons
12:15 PM Icemen vs Pasadena Bruins

Mon, 5/29
12:15 PM LA Dragons vs Pasadena Bruins
1:30 PM OC KO vs Icemen

Mens A+
ELAC Mens
Sat. 5/27
9:00 AM Run N Gun vs Menehunes
10:00 AM Arcadia High Alumni vs Everest
1:30 PM Oster Fast Team vs Menehunes
2:30 PM SF CCU Ambassadors vs Everest

Sun, 5/28
9:00 AM Run N Gun vs Oster Fast Team
10:00 AM Arcadia High Alumni vs Everest

Mens A Gold
Alhambra HS
Sat, 5/27
1:00 PM (L) Main Event vs Central Cal Cobras
1:00 PM (S) Sacramento Barons vs Ito Banditos

Sun, 5/28
12:00 PM (L) Ito Banditos vs Central Cal Cobras
12:00 PM (S) Sacramento Barons vs Main Event

Mon, 5/29
12:00 PM (S) Central Cal Cobras vs Sacramento Barons
12:30 PM (L) Ito Banditos vs Main Event

Mens A Silver
Alhambra HS
Sat, 5/27
10:00 AM (L) Tigers Terror vs Entourage
10:00 AM (S) Phantom Tigers vs Mahalo Tigers
11:00 AM (L) Third Wind vs Hodgepodge Heroes
11:00 AM (S) Watanabe Tigers vs Diablo

Mens A Bronze
Alhambra HS
Sat, 5/27
9:00 AM (L) SFLA vs HQ Tigers
9:00 AM (S) Air Bruins vs He>i
12:00 PM (L) San Francisco Drakes Orange vs HQ Tigers
12:00 PM (S) Sakae Sushi vs He>i

Sun, 5/28
9:00 AM (L) SFLA vs San Francisco Drakes Orange
9:00 AM (S) Air Bruins vs Sakae Sushi

Womens Open
Whittier HS
Sat, 5/27
4:00 PM (#1) Let It Fly vs Miscellaneous
4:00 PM (#2) Tigerblood vs Alumnimati

Sun, 5/28
9:00 AM (#1) Jazzed vs Let It Fly
9:00 AM (#2) Alumnimati vs No Name
2:15 PM (#1) Jazzed vs Miscellaneous
2:15 PM (#2) Tigerblood vs No Name

Womens A+ Gold
Whittier HS
Sat, 5/27
11:00 AM (#1) Throwbacks vs Imperials Purple
11:00 AM (#2) Who Nu vs Jamafins
3:00 PM (#1) teamSubs vs Imperials Purple
3:00 PM (#2) Avengers vs Jamafins

Sun, 5/28
1:15 PM (#1) Throwbacks vs teamSubs
1:15 PM (#2) Who Nu vs Avengers

Womens A+ Silver
Whittier HS
Sat, 5/27
12:00 PM (#1) Hungry Tigerettes vs Wanjettes Misfits
12:00 PM (#2) Loko Ocho Ocho vs Hungry Hungry Hoopers
1:00 PM (#1) San Francisco Drakes vs Central Cal Cobras
1:00 PM (#2) J Morey vs Unknown Tigerettes

Womens A+ Bronze
Whittier HS
Sat, 5/27
9:00 AM (#1) Blizzard vs Tigerettes Ayes
9:00 AM (#2) Hoops We Did It Again vs Wanjettes LOL
10:00 AM (#1) Comeback Kids vs Blazers-DDBS
10:00 AM (#2) Mike’s Imperials vs Mixed Plate Tigerettes

Share.

Leave A Reply