Tigers Tournament, Boys Divisions

0

 

 

 

 

 

BOYS 2ND GRADE SILVER
Championship: VFW Force 29, Tigers Fast & Furious 17
3rd Place: Killer X-Overs 20, WLA Dragons 15
5th Place: HD Runnin’ Rebels 16, Venice Rockets 12
Consolation: Mustangs Lightning 18, Evergreen Wolves 11
Second Round
VFW Force 33, Killer X-Overs 20
Tigers Fast & Furious 23, WLA Dragons 13
HD Runnin’ Rebels 23, Evergreen Wolves 18
Venice Rockets 28, Mustangs Lightning 19
First Round
VFW Force 22, HD Runnin’ Rebels 17
Killer X-Overs 18, Evergreen Wolves 11
WLA Dragons 26, Mustangs Lightning 9
Tigers Fast & Furious 16, Venice Rockets 11

Boys 2nd Grade Gold
Championship­: WLA Rebels 25, FOR Titans
3rd Place: FOR Hot Shots 26, Tigers Triple Threat
5th Place: Sabers Legends 14, VFW Alley Oopers
Consolation: Mustangs Elite 23, Bruins Thunder-4 15
Second Round
FOR Titans 21, FOR Hotshots 20
WLA Rebels 37, Tigers Triple Threat 13
VFW Alley Oopers 25, Bruins Thunder-4 14
Sabers Legends 14, Mustangs Elite 13
First Round
FOR Hot Shots 27, Bruins Thunder-4 13
FOR Titans 29, VFW Alley Oopers 26
WLA Rebels 22, Sabers Legends 7
Tigers Triple Threat 12, Mustangs Elite 11

BOYS 3RD GRADE SILVER
Championship: Bruins Viper 32, San Francisco Assoc. 16
3rd Place: FOR Legacy 36, Bruins Thunder III 14
5th Place: SF Supersonics 33, Jets Thunder 8
Pool A
Bruins Vipers 33, Bruins Thunder III 18
Bruins Thunder 16, SF Supersonics 13
Bruins Vipers 20, SF Supersonics 18
Pool B
San Francisco Associates 26, Jets Thunder 12
FOR Legacy 27, Jets Thunder 12
San Francisco Associates 20, FOR Legacy 19

BOYS 3RD GRADE GOLD
Championship: VFW Night Fury 29, NYS Wolverines 22
3rd Place: VFW Redhawks 30, Tiger Rebels 20
5th Place: Bruins Ninja Warriors 28, FOR Clippers 36
Consolation: Evergreen Warriors 27, FOR Surfriders 19
Second Round
VFW Night Fury 21, VFW Redhawks 20
NYS Wolverines 31, Tiger Rebels 20
Bruins Ninja Warriors 29, Evergreen Warriors 21
FOR Clippers 37, FOR Surfriders 16
First Round
VFW Redhawks 27, Evergreen Warriors 11
Tigers Night Fury 25, Bruins Ninja Warriors 18
Tiger Rebels 25, FOR Surfriders 16
NYS Wolverines 29, FOR Clippers 23

BOYS 4TH GRADE BRONZE
Champions: WPC Blizzards
2nd Place: Venice Dragons
3rd Place: Evergreen Samurai
Round Robin
Venice Dragons 33, Evergreen Samurais 17
WPC Blizzards 33, Blazing Tigers 10
WPC Blizzards 27, Venice Dragons 24
Evergreen Samurais 43, Blazing Tigers 17
WPC Blizzards 40, Evergreen Samurais 19
Venice Dragons 47, Blazing Tigers 14

BOYS 4TH GRADE SILVER
Championship: WPC Lions 31, WLA Supersonics 27
3rd Place: SF Wolfpack 31, FOR Razorbacks 12
5th Place: Jets Eagles 25, NYS Mega Dragons 24
Consolation: OCO Warriors 24, NYS Scorpions 7
Second Round
WLA Supersonics 39, FOR Razorbacks 27
WPC Lions 36, SF Wolfpack 25
Jets Eagles 35, NYS Scorpions 24
NYS Mega Dragons 41, OCO Warriors 39
First Round
WLA Supersonics 48, Jets Eagles 36
FOR Razorbacks 38, NYS Scorpions 31
WPC Lions 34, NYS Mega Dragons 29
SF Wolfpack 34, OCO Warriors 31

BOYS 4TH GRADE GOLD
Championship: Tiger Titans 44, FOR Flight 30
3rd Place: HD Clippers 39, Mustang Avengers 33
5th Place: AFMC Warriors 30, Pasadena Bruins Strikers 27
Consolation: WLA Warriors 39, FOR Gators 24
Second Round
Tiger Titans 41, Mustang Avengers 27
FOR Flight 46, HD Clippers 31
Pasadena Bruins Strikers 32, WLA Warriors 21
AFMC Warriors 34, FOR Gators 22
First Round
Tiger Titans 29, Pasadena Bruins Strikers 28
Mustang Avengers 17, WLA Warriors 16
HD Clippers 36, AFMC Warriors 34
FOR Flight 35, FOR Gators 31

BOYS 5TH GRADE SILVER
Championship: NYS Sonics 39, San Francisco Assoc. 33
3rd Place: Tiger Aces 29, OCBC Defenders 23
5th Place: Evergreen Thunder 44, WLA Renegades 13
Pool A
San Francisco Associates 34, WLA Renegades 15
OCBC Defenders 35, WLA Renegades 34
San Francisco Associates 37, OCBC Defenders 18
Pool B
NYS Sonics 56, Evergreen Thunder 32
NYS Sonics 50, Tiger Aces 41
Tiger Aces 29, Evergreen Thunder 25

BOYS 5TH GRADE GOLD
Champions: Bruins Warriors
2nd Place: Tigers Thunder
3rd Place: SF Flying Eagles
Round Robin
Tigers Thunder 45, SF Flying Eagles 34
Bruins Warriors 35, Mustangs Samurai 29
Bruins Warriors 25, SF Flying Eagles 17
Tigers Thunder 38, Mustangs Samurai 31
SF Flying Eagles 43, Mustangs Samurai 29
Bruins Warriors 24, Tigers Thunder 21

BOYS 6TH GRADE BRONZE
Champions:Venice Knight Racers
2nd Place: Mustang Jaguars
3rd Place: Sabers Titans
Round Robin
Mustang Jaguars 34, Tigers Na Koa 13
Venice Knight Racers 35, Sabers Titans 30
Sabers Titans 30, Tigers Na Koa 27
Venice Knight Racers 23, Mustang Jaguars 13
Venice Knight Racers 35, Tigers Na Ko

BOYS 6TH GRADE SILVER
Championship: Tigers Jedi 48, WLA Fury 31
3rd Place: HD Ninjas 28, Evergreen Mavericks 25
5th Place: NYS Dragons 34, Bruins Rockets 23
Pool A
Tigers Jedi 43, NYS Dragons 18
Evergreen Mavericks 35, NYS Dragons 25
Tigers Jedi 36, Evergreen Mavericks 29
Pool B
WLA Fury 36, Bruins Rockets 22
HD Ninjas 36, Bruins Rockets 23
WLA Fury 42, HD Ninjas 20

BOYS 6TH GRADE GOLD
Championship: FOR Force 44, NYS Blue Thunder 38
3rd Place: San Jose Ninjas 60, HD the Boyz 36
5th Place: Evergreen Eagles 58, NYS Kings 55
Consolation: SFV Lakers 50, San Francisco Assoc. 29
Second Round
NYS Blue Thunder 37, San Jose Ninjas 27
FOR Force 44, HD the Boyz 34
Evegreen Eagles 40, SFV Lakers 32
NYS Kings 49, San Francisco Associates 24
First Round
San Jose Ninjas 47, SFV Lakers 43
NYS Blue Thunder 48, Evergreen Eagles 28
FOR Force 36, SF Associates 28
HD the Boyz 39, NYS King 31a 23
Mustang Jaguars 35, Sabers Titans 21

BOYS 7TH GRADE BRONZE
Championship: WPC Hurricanes 45, Tiger Speed 18
3rd Place: SOC Ronin 47, FOR Jazz 26
5th Place: Evergreen Ninjas 38, SB Jets 33
Consolation: Mustangs Jumpman 58, Mustang Rebels 32
Second Round
Tiger Speed 32, FOR Jazz 21
WPC Hurricanes 52, SOC Ronin 27
SB Jets 44, Mustang Rebels 27
Evergreen Ninjas 32, Mustang Jumpman 28
First Round
FOR Jazz 30, Mustang Rebels 19
SB Jets 32, Tiger Speed 19
SOC Ronin 47, Mustang Jumpman 30
WPC Hurricanes 42, Evergreen Ninjas 27

BOYS 7TH GRADE SILVER
Championship: OCBC Taiyo 33, SOC United 19
3rd Place: NYS Blue Hawks 48, VFW X-treme 40
5th Place: Tiger Warriors 50, Alpha Tigers 33
Consolation: FOR Wolverines 59, Bruins Thunder II 58
Second Round
OCBC Taiyo 43, NYS Blue Hawks 41
SOC United 50, VFW X-treme 42
Tiger Warriors 43, FOR Wolverines 38
Alpha Tigers 55, Bruins Thunder II 48
First Round
OCBC Taiyo 46, FOR Wolverines 22
NYS Hawks 43, Tiger Warriors 36
VFW X-treme 64, Bruins Thunder II 55
SOC United 62, Alpha Tigers 35

BOYS 7TH GRADE GOLD
Champions: AFMC Golden Tigers
2nd Place: VYC Lakers II
3rd Place: Bruins Rule
Round Robin
AFMC Golden Tigers 48, WLA Lightning 36
VYC Lakers II 45, Bruins Rule 21
AFMC Golden Tigers 56, VYC Lakers II 44
Bruins Rule 68, WLA Lightning 53
VYC Lakers II 57, WLA Lightning 34
AFMC Golden Tigers 50, Bruins Rule 47

BOYS 8TH GRADE BRONZE
Champions: Tiger Force
2nd Place: FOR Mass Attack
3rd Place: Venice Gametime
Round Robin
FOR Mass Attack 46, Jets Knights 20
Tiger Force 59, Venice Gametime 32
FOR Mass Attack 56, Venice Gametime 28
Tiger Force 39, Jets Knights 26
Venice Gametime 49, Jets Knights 48
Tiger Force 32, FOR Mass Attack 30

BOYS 8TH GRADE SILVER
Championship: Jets Supersonics 60, HD Lakers 54
3rd Place: Norwalk Defenders 46, Venice Leopards 43
5th Place: BCSFYAO Taisho 46, FOR Seahawks 35
Consolation: Tiger Fusion 34, Norwalk Vipers 19
Second Round
HD Lakers 51, Norwalk Defenders 46
Jets Supersonics 56, Venice Leopards 54
FOR Seahawks 37, Norwalk Vipers 36
BCSFYAO Taisho 52, Tiger Fusion 39
First Round
Norwalk Defenders 40, FOR Seahawks 29
HD Lakers 47, Norwalk Vipers 35
Venice Leopards 61, Tiger Fusion 51
Jets Supersonics 45, BCSFYAO Taisho 36

BOYS 8TH GRADE GOLD
Champions: VFW Tribe
2nd Place: WPC Blitz
3rd Place: SF Sharks
Round Robin
VFW Tribe 60, Battling Bruins 50
WPC Blitz 60, SF Sharks 41
SF Sharks 53, Battling Bruins 50
VFW Tribe 66, WPC Blitz 61
WPC Blitz 53, Battling Bruins 38
VFW Tribe 61, SF Sharks 41

Share.

Leave A Reply